Horský denník

Správy z hôr

5te výročie sa poriadne oslavilo

Na piate výročie PartyAlpy sme sa rozhodli pridať druhy autobus a pozvať špičku slovenského undergroundu Tomáša Hafnera. Party tak aj vyzerala a fotky vám radšej neukážeme :)

Prečítať

Les 2 Alpes – La Grave

Neďaleko Les 2 Alpes sa nachádza čisto freeridové stredisko La Grave. Boli sme sa tam kuknúť počas januárového PartyAlpy zájazdu. Charakteristika strediska je ta, že nenachádza sa v La Grave žiadna zjazdovka. Jediná pestrofarebná lanovka vás vyvezie na 3650m odkiaľ mate čistú slobodu :)

Prečítať

Video zo zájazdov 2016

La Foux d’Allos & Les 2 Alpes vo francúzskych Alpách ! 2 termíny, 2 perfektné strediska, kopu snehu, prašanu a zábavy !

Read more

Perfektný prašan

Nemohli sme si želať lepšie lyžiarske podmienky počas pobytu v La Foux d’Allos. 50 cm čerstvého snehu napadlo pred našim príchodom a slniečko nás opaľovalo každý deň. To je krása stredísk v južných Alpách :)

Prečítať

Lavínový kurz v Les 2 Alpes

V Les 2 Alpes sme zorganizovali lavínový kurz! Po hodine teórie, sme sa učili ako hľadať mŕtve telá pod snehom. Vycvičeného psa s rumom sme nedostali, a tak sme museli použiť lavínovú výbavu. A to najlepšie nakoniec – 2h freeridu s profesionálnym inštruktorom.

Prečítať

Freeridové “La Grave”

Mekka freeridu na dosah: Z ľadovca nad strediskom Les 2 Alpes sa ľahko dostanete do oblúbeneho freeridoveho strediska La Grave. Jedina lanovka Vás zoberie do výšky 3200 mnm, kde sa Vám otvoria nekonečné možnosti lyžovania na neupravenom snehu. Do strediska La Grave odchádzame 30ho januára 2016: https://partyalpy.com/strediska/les-2-alpes-3600/

Prečítať